top banner
Разпечатай

Аналгин Хин 250 мг табл. х10

Analgin Chin 250 mg tabl. x10
снимка на Аналгин Хин 250 мг табл. х10
Добави в моя бележник Бележник

Без рецепта

Аналгин Хин 250 мг табл. х10

Analgin Chin 250 mg tabl. x10

метамизол натрий


Описание:

Аналгин Хин таблетки е лекарствен продукт, който се отпуска в аптеките без лекарско предписание. Съдържа метамизол натрий, който е пиразолоново производно и има аналгетичен и антипиретичен ефект. Използва се за облекчаване на болка от различен произход и като температуропонижаващо средство.


КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА АНАЛГИН ХИН И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА?

Аналгин Хин съдържа активно вещество метамизол натрий, което се отнася към обезболяващите лекарства. Едновременно с това той проявява и температуропонижаващо действие.
 Аналгин Хин се използва за:
за понижаване на висока температура
- повлияване на слаби до умерено изразени болки от различен произход:  главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии, травми, изгаряния, следоперативни болки, болки при онкологични заболявания, бъбречни и жлъчни колики.

ПРЕДИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ АНАЛГИН ХИН

Не използвайте Аналгин Хин в  следните случаи:
- ако сте алергични към активното вещество метамизол, към други лекарства от групата на пиразолоновите производни или към някоя от останалите съставки на продукта.
- остра чернодробна порфирия или вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност
- тежки чернодробни и/или бъбречни заболявания
- заболявания на кръвта, като апластична анемия, агранулоцитоза и левкопения
- бременност и кърмене
- деца под 10-годишна възраст

Обърнете специално внимание при употребата на Аналгин Хин

- ако сте алергични към обезболяващи или противоревматични лекарства, други медикаменти или храни.
- при алергично обусловена бронхиална астма
- ако Ви е известно, че имате заболяване, протичащо с намаляване броя на белите кръвни клетки
- ако имате бъбречни или чернодробни нарушения
- ако имате ниско кръвно налягане


Прием на Аналгин Хин с храни и напитки

По време на лечение с Аналгин Хин не се препоръчва употреба на алкохол поради възможност от засилване на нежеланите ефекти на лекарството.
бременност:
Не се препоръчва прилагането на продукта през време на бременност

Кърмене

Употребата на продукта в периода на кърмене е нежелателна. В случаите на наложителна употреба кърменето трябва да се преустанови.

Шофиране и работа с машини

При приемането на високи дози Аналгин Хин не се препоръчва управление на моторни превозни средства или работа с машини, изискващи активно внимание, тъй като  е възможно да повлияе неблагоприятно вниманието и да наруши реакциите при неочаквани ситуации

Важна информация относно някои от съставките на Аналгин Хин

Този лекарствен продукт съдържа като помощно вещество хининов хидрохлорид. При дози, многократно надвишаващи препоръчаните в тази листовка, може да предизвика нарушения на сърдечния ритъм, зрителни и слухови нарушения, реакции на свръхчувствителност, нарушения на кръвта.


КАК ДА ИЗПОЛЗВАТЕ АНАЛГИН ХИН

таблетките се  приемат през устата цели, с чаша вода. Обичайната доза е:
Възрастни и подрастващи над 15 години:
По 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 12 таблетки дневно
Деца от 10 до 15 години:
По 1 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 8 таблетки дневно.

Продължителност на лечението:

Прилагайте Аналгин Хин не повече от 3 до 5 дни. Ако след 3 дни не настъпи облекчение или продължавате да поддържате висока температура, консултирайте се с лекуващия лекар.



ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ

Възможни са прояви на свръхчувствителност - сърбеж, кожен обрив, уртикария, отоци, еритема. 
Много рядко - астматичен пристъп, анафилактичен шок. В отделни случаи се наблюдава синдром на Stivens-Johnson или Lyell. Може да се появи чувство на дискомфорт, гадене, стомашна и коремна болка.
Рядко - повръщане ,диария, в изолирани случаи - разязвявания или кървене от лигавицата на стомашно-чревния тракт, главоболие, световъртеж, понижаване на кръвното налягане, ускорен сърдечен ритъм, бъбречни увреждания като поява на белтък в урината, намалено или повишено количество урина, възпаление на бъбреците. Много рядко могат да настъпят промени в кръвната картина: агранулоцитоза, левкопения, тромбоцитопения.
Характерните признаци на агранулоцитоза включват възпалителни изменения на кожата и лигавиците на устата, гърлото, половите органи, болки в ГЪРЛОТО и повишена температура. При внезапно влошаване на общото състояние, ако високата температура не спада или се появява повторно, при поява на болезнени изменения на лигавиците и кожата, прекратете приема на Аналгин Хин и се обърнете към лекар.



ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ:

- активното вещество е метамизол натрий 250 мг 
- другите съставки са:  хининов хидрохлорид, повидон, целулоза микрокристална ,натриев нишестен гликолат, силициев диоксид, колоиден безводен, талк, магнезиев стеарат.
- филмово покритие: поливинилов алкохол, макрогол, титанов диоткид, талк, хинолиново жълто, брилянтно синьо.

Заместители / Подобни

Производител

  • SOPHARMA PLC

ATC класификация:

N02BB02 – МЕТАМИЗОЛ НАТРИЙ
N02BB ПИРАЗОЛОНИ
N02B ДРУГИ АНАЛГЕТИЦИ И АНТИПИРЕТИЦИ
N02 АНАЛГЕТИЦИ
N НЕРВНА СИСТЕМА

Фармакологична група

НЕОПИОИДНИ АНАЛГЕТИЦИ (НЕСТЕРОИДНИ ПРОТИВОВЪЗПАЛИТЕЛНИ СРЕДСТВА)

right green arrow Симптомен навигатор
man body fron view

to top of page
ZdravenPortal.bg не предлага медицински съвети, диагностика и лечение.
© 2017 ZdravenPortal.bg. Всички права запазени.