top banner
Разпечатай

Сиафен 5% гел 40 гр.

Syafen 5% gel 40 gr.
снимка на Сиафен 5% гел 40 гр.
Добави в моя бележник Бележник

Без рецепта

Сиафен 5% гел 40 гр.

Syafen 5% gel 40 gr.

ибупрофен


Описание:

Сиафен 5% гел е лекарствен продукт, който се отпуска без лекарско предписание. Активното вещество в него е ибупрофен. Ибупрофен има противовъзпалително и обезболяващо действие. Използва се за облекчаване на болката и възпалението при травми, контузии, ревматизъм и др.

КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА СИАФЕН ГЕЛ И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА

Сиафен гел съдържа активно вещество ибупрофен, което принадлежи към група лекарства, наречени антиревматични или нестероидни противовъзпалителни. Ибупрофен успокоява болката, намалява отока и облекчава възпалението. Гелът е специално разработен за постигане на бързо проникване на ибупрофен през кожата и облекчаване на болката. Сиафен гел е предназначен за локално симптоматично лечение при ревматични и мускулни болки, невралгия, навяхвания. Може да се прилага за симптоматично облекчаване на болката при лека форма на артрит.

ПРЕДИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ СИАФЕН ГЕЛ

Не използвайте Сиафен гел ако имате:

* свръхчувствителност към активното или някое от помощните вещества на продукта.
* свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни средства с клинична проява на астматичен пристъп, уртикария или алергичен ринит.

Обърнете специално внимание при лечение със Сиафен гел:

* ако имате стомашна или дуоденална язва, сърдечно-съдова недостатъчност, проблеми с бъбреците;
* ако сте имали прояви на свръхчувствителност към храни и медикаменти;
* ако сте страдали от астма или имате други алергични заболявания;
* ако сте показали свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина или други противоревматични лекарства;
* гелът се прилага само върху здрава кожа
* не се прилага върху очите и лигавиците;
* не се прилага под превръзка, не се приема през устата;
В случай на кожни или други признаци на свръхчувствителност приложението на лекарството трябва да бъде преустановено.

БРЕМЕННОСТ И КЪРМЕНЕ

Посъветвайте се с Вашия лекар преди употребата, на което и да е лекарство. Употребата на Сиафен гел не се препоръчва по време на бременност и в периода на кърмене


ШОФИРАНЕ И РАБОТА С МАШИНИ

Сиафен гел е лекарствена форма за приложение върху кожата. Не повлиява способността за шофиране и работа с машини.

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ ОТНОСНО НЯКОИ ОТ СЪСТАВКИТЕ НА СИАФЕН ГЕЛ

Лекарственият продукт съдържа като помощни вещества пропиленгликол и диметилсулфоксид, които може да окажат дразнещо действие върху кожата.

КАК ДА ИЗПОЛЗВАТЕ СИАФЕН ГЕЛ

Сиафен гел се прилага върху кожата.

Възрастни и деца над 12 години: в зависимост от големината на засегнатия участък върху кожата се нанася 4 до 10 см от гела и внимателно се втрива, докато се поеме напълно. Това количество отговаря на около 50-150 мг ибупрофен. Гелът може да се прилага 2-3 пъти дневно. Интервалите между приложенията не трябва да бъдат по-малко от 4 часа. След всяко приложение ръцете трябва да се измиват, освен ако те не са третираното място.

Не прилагайте лекарството повече от 2 седмици.
Не прилагайте лекарството на деца под 12 години, освен ако не е предписано от лекар. По преценка на лекуващият лекар може да се провежда лечение с този продукт, като дозировката е както при възрастните.


Ако сте приложили повече Сиафен гел:

При инцидентно поглъщане на големи количества от гела се консултирайте с лекуващия си лекар или се обърнете към най-близкото лечебно заведение.

Ако сте пропуснали да приложите Сиафен гел:

Ако сте пропуснали да приложите дозата и наближава времето за следващата доза, приложете я както обикновено. Не използвайте двойно количество от лекарството при следващото приложение.


ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ

При приложение на Сиафен гел най-често са възможни кожни реакции като: зачервяване, сърбеж, уртикария, внезапно появяване на обрив, парене на мястото на приложение.
При поява на описаните нежелани реакции от страна на кожата приложението на продукта трябва да бъде преустановено.

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ:

Активното вещество е ибупрофен 50 мг в 1 г гел.
Другите съставки са: карбомер, макрогол, диметилсулфоксид, пропиленгликол, левоментол, изопропилов алкохол, бензилов алкохол, пречистена вода.

Противопоказни заболявания

Заместители / Подобни

Вносител

  • СОФАРМА АД

Производител

  • SOPHARMA PLC

ATC класификация:

M02AA13 – ИБУПРОФЕН
M02AA ПРОТИВОВЪЗПАЛИТЕЛНИ ПРЕПАРАТИ, НЕСТЕРОИДНИ ЗА ЛОКАЛНО ПРИЛОЖЕНИЕ
M02A ЛОКАЛНИ ПРОДУКТИ ЗА СТАВНА И МУСКУЛНА БОЛКА
M02 ЛОКАЛНИ ПРОДУКТИ ЗА СТАВНА И МУСКУЛНА БОЛКА
M МУСКУЛНО-СКЕЛЕТНА СИСТЕМА

Фармакологична група

НЕОПИОИДНИ АНАЛГЕТИЦИ (НЕСТЕРОИДНИ ПРОТИВОВЪЗПАЛИТЕЛНИ СРЕДСТВА)

right green arrow Симптомен навигатор
man body fron view

to top of page
ZdravenPortal.bg не предлага медицински съвети, диагностика и лечение.
© 2017-2020 ZdravenPortal.bg. Всички права запазени.