Без рецепта
Колдрекс е комбиниран лекарствен продукт, който съдържа парацетамол, витамин С и фенилефрин. Колдрекс се прилага при начални стадии на грип и настинка, при запушен нос, болки в гърлото и др. Колдрекс е лекарство, което се отпуска без рецепта.
COLDREX* Junior Hot Drink
КОЛДРЕКС* Джуниър Хот Дринк
Какво има в опаковката?
COLDREX Junior Hot Drink. Опаковката съдържа 5 или 10 сашета.
Какво съдържа COLDREX Junior Hot Drink?
Всяко саше от 3g съдържа paracetamol 300 mg, ascorbic acid (Vitamin C) 20mg и phenylephrine hydrochloride 5 mg.
Сашето съдържа също така и помощните вещества захарин-натрий, натриев цикламат, лимонена киселина, натриев цитрат, царевично нишесте, захароза, лимонена есенция, оцветител и куркумин (Е100) и колоиден безводен силициев диоксид. Съдържание на натрий в едно саше - 0,055д.
Кой произвежда COLDREX Junior Hot Drink?
Притежател на разрешението за употреба е: GlaxoSmithKHne Consumer Healthcare GlaxoSmithKline Export Ltd. Brentford, TW8 9GS, UK
Производител за GlaxoSmithKline Consumer Healthcare e: SmithKJine Beecham S.A. Alcala, Spain
Как действа COLDREX Junior Hot Drink?
Парацетамол е аналгетик (болкоуспокояващо средство) и антипиретик (понижава температурата). Аскорбиновата киселина (витамин С) е основна съставка в продуктите срещу настинка и грип. Включва се, за да помогне на организма да възстанови количеството витамин С, което може да намалее в началните стадии на настинка и грип. Фенилефрин хидрохлорид е симпатикомиметичен деконгестант, който отпушва носа и синусите, помагайки Ви да дишате по-леко.
За какво е показан COLDREX Junior Hot Drink?
COLDREX Junior Hot Drink е показан за облекчаване на основните симптоми при настинка и грип под формата на топла напитка с вкус на лимон при деца на и над 6 годишна възраст. При първите симптоми на настинка или грип, дайте на Вашето дете Coldrex Junior Hot Drink за повлияване на високата температура, главоболие, мускулни болки, запушен нос, възпалено гърло и болезнени синуси.
Проверете преди да дадете това лекарство.
ВАЖНО!
Запомнете: COLDREX Junior Hot Drink съдържа парацетамол. Не да други продукти, съдържащи парацетамол. COLDREX Junior Hot Di деконгестант. Да не се приема с други продукти за облекчаване настинка или запушване на носа и синусите. Ако Ви е известно, че детето има непоносимост към някои заха Вашия лекар, преди да дадете това лекарство.
Не давайте COLDREX Junior Hot Drink, ако:
• Детето Ви е алергично към парацетамол, аскорбинова киселина, фенилефрин хидрохлорид или към някоя от съставките, посочени по-горе.
• Детето Ви приема лекарства, предписани от Вашия лекар или лечебно заведение за депресия (включително инхибитори на моноаминооксидазата, също известни като MAOI's).
Консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт, преди да дадете това лекарство, ако:
> детето Ви има проблеми с бъбреците или чения дроб, хиперактивна тироидна (щитовидна) жлеза, диабет или е под лекарско наблюдение за високо кръвно налягане или сърдечно заболяване (включително при употреба на бета-блокери и антикоагуланти, напр. warfarin).
> симптомите се влошат или запазят (температура повече от 3 дни, болки повече от 5 дни).
Как трябва да се приема COLDREX Junior Hot Drink?
Съдържанието на едно саше трябва да се изсипе в чаша за вода. Напълва се с топла вода (около 125 мл.). Разбърква се добре. При необходимост може да се добави студена вода и захар или мед по желание.
Лена от 6 -12 години:
По едно саше на всеки четири часа при необходимост.
Да не се приемат повече от 6 сашета за 24 часа.
Да не се дава на деца под 6 години освен по лекарско предписание.
Какво трябва да направите, ако приемете прекалено много?
Приемането на повече от дозата, препоръчана на опаковката или в листовката може да навреди. В случай на предозиране е необходимо веднага да потърсите лекарска помощ, дори и, ако детето изглежда или се чувства добре, тъй като забавянето може да доведе до сериозно чернодробно увреждане.
Какви нежелани реакции биха могли да се наблюдават при COLDREX Junior Hot Drink?
Обикновено, при употреба в препоръчаните дози, съставките на COLDREX Junior Hot Drink се приемат добре. Въпреки това, рядко могат да се наблюдават кожен обрив или други алергични реакции при парацетамол. Съществуват малко съобщения за повишено кръвно налягане, главоболие, замаяност, стомашен дискомфорт (гадене и диария), нарушен сън и палпитация при фенилефрин. Тези ефекти отшумя ват, ако лекарствения продукт спре да се взима.
Ако сте загрижени за тези или други реакции, докато приемате COLDREX Junior Hot Drink, спрете да давате лекарството и се консултирайте с Вашия лекар или фармацевт.
Как да съхранявате COLDREX Junior Hot Drink?
Да се съхранява при температура под 25°С.
Не използвайте след датата, посочена на опаковката.
Запомнете:
Съхранявайте всички лекарства на места, недостъпни за деца
Соldгех* е търговска марка на GlaxoSmithKline group of companies.
Листовката е подготвена Януари 2006. GSKrogo
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, UK
2
НЕОПИОИДНИ АНАЛГЕТИЦИ (НЕСТЕРОИДНИ ПРОТИВОВЪЗПАЛИТЕЛНИ СРЕДСТВА)
Моля запознайте се внимателно и изцяло с общите условия, преди да използвате този сайт.
ZdravenPortal.bg (наричано за кратко по долу в текста ZdravenPortal) е сайт собственост на ЗдравенПорталБГ ООД ЕИК: BG202842910, адрес гр. Пловдив ул. Васил Априлов 20 ет. 6, телефон: 0878 358 433 и електронна поща info@zdravenportal.bg. Работния език на ZdravenPortal български.
Използването на ZdravenPortal обвързва потребителите с настоящите Общи условия.
Авторско право — Цялото съдържание на този уебсайт, с всички приложения,статии, новини, текстове и снимков матерал е защитено от ЗАКОНА ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА с всички запазени права и законови последици. Екипа ни ще се стреми да предоставя възможно най-изчерпателна и достоверна информация и всички материали са изготвени и редактирани от лекари.
Отговорност и самолечение — Самолечението и отлагането на консултация с лекар могат да имат тежки и дори фатални последици за здравето Ви. Сайтът не носи никаква отговрност за действия или бездействия продиктувани от публикуваната на него информация, съобщения и линкове. Информацията разменяна чрез ZdravenPortal.bg не е медицинско становище, диагноза, медицинско предписание за ползване на конкретни лекарства и/или терапии, или медицинско консултиране или друг вид писмен материал или дейност, които се иизвършват в лечебно заведение по смисъла на Закона за лечебните заведения. ПРИ ВЪЗНИКНАЛ ЗДРАВОСЛОВЕН ПРОБЛЕМ/ВЪПРОС, МОЛЯ КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ НЕЗАБАВНО С ВАШИЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР/ЛЕКАР СПЕЦИАЛИСТ ИЛИ ФАРМАЦЕВТ. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, никаква онлайн информация не би могла да е заместител на лекарски преглед.
Информацията относно лекарствените продукти е представена единствено като листовка за начина на използване на медикамента, предоставен от производителя.
Регистрация и услуги за потребители — ZdravenPortal сигурява възможност на потребителите си да се ползват от предоставяните услуги след извършване на регистрация. Процедурата по регистрация е подробно уредена на сайта и съдържа конкретни указания за улеснение и помощ. Регистрацията изисква предоставянето от потребителя на електронна поща за контакт. Регистрационната заявка изисква попълването на определени полета с данни и създаване на парола от потребителя. Регистрираните потребители на ZdravenPortal се съгласяват да предоставят следните персонални данни: име; фамилия; електронна поща; година на раждане и пол. Съвкупността от данните по предходното изречение създават Профил на потребителя.Потребителите на ZdravenPortal декларират, че няма да създават повече от един Профил, няма да предоставят потребителското си име и парола на трети лица. Потребителите на ZdravenPortal декларират, че са навършили четиринадесет годишна възраст, че ще предоставят само точна, вярна и пълна информация.
Регистрация и услуги предоставяни на медицински лица — Профилите на лекари в ZdravenPortal са два типа:
Неповърдени профили — профили на медицински лица, регистрирани служебно в ZdravenPortal, съдържащи ограничена информация, като източник на данните включени в непотвърдените профили са публични регистри, включително но не само: Публичен регистър на Националната Здравноосигурителна каса, Списъка на лекарите, членове на Българския Лекарски Съюз, регистрирани да упражняват професията (обнародван съгласно чл. 13, ал. 1, т. 3 от Закона за съсловните организации на лекарите и стоматолозите), достъпът до които се осъществява при условия и по ред, предвидени в закон или друг акт.
Служебно регистрираните профили са със статут „непотвърдени профили” и съдържат ограничени публично обявени данни за съответното медицинско лице: име, специалност и/или сфера на дейност, служебен адрес и телефонен номер за връзка.
Потвърдени профили — Медицинските лица, които имат служебно регистриран непотвърден профил имат право да потвърдят данните в своя профил, като попълнят формата, поместена на сайта или да поискат за управление профила чрез определената форма. За да се приеме един профил за потвърден е необходимо медицинското лице да предостави УИН номера си, както и служител на ZdravenPortal да осъществи контакт с цел достоверност. Медицинските лица имат право да обновяват и допълват и променят информацията публикувана в собствения им профил. Имат право да приемат запитвания и препоръки от регистрирани потребители.
Премиум услуги при потвърден профил — В ZdravenPortal са предвидени премиум услуги, които дават възможноста за използване на допълнителна функционалност (като график) и позиционирането с приоритет на ползвателите си.
Рекламата в ZdravenPortal — Този сайт се финансира чрез продажба на реклами. За да получавате само пълноценна и достоверна информация, всички рекламни съобщения са на точно определени места. Рекламните статии са обозначени с надпис "Платено съобщение" в началото на материала. Премиум акаунтите на лекарите са обозначени по специален начин.
Поверителност — ZdravenPortal не поставя условия и не изисква от потребителите си предоставяне на лични данни, но ако все пак такива станат известни сайтът гарантира, че ще бъдат съхранявани съобразно изискванията на действащото българско законодателство, а информацията ще бъде предоставяна на компетентните държавни органи само в предвидените от закона случаи при строго спазване изискванията на ЗЗЛД. ZdravenPortal си запазва правото да записва, пренася и обработва информацията предоставена от потребителите му.
Плащания — ZdravenPortal предоставя и платени услуги. Услугите се заплащат на „ЗдравенПорталБГ“ ООД, по банков път или в брой. За всяко плащане се издава счетоводен документ. Платените услуги са както следва: Премиум акаунт, Банер реклама, Платени съобщения.
Изменение на общите условия — Настоящите Общи условия могат да бъдат променяни по всяко време от „ЗдравенПорталБГ” ООД с оглед повишаване качеството на предоставяните услуги като и с въвеждането на нови такива. Промените могат да произтичат и от изменения в българското законодателство. "ЗдравенПорталБГ" ООД си запазва правото да променя Общите условия по всяко време и по своя преценка. Промените се поместват на официалната страница на сайта и влизат в сила от деня на поместването им там. Потребителите са длъжни да проверяват актуализациите на Общите условия и да съобразяват поведението си с тях.